naturalne peelingi

Domowe naturalne peelingi do ciała i twarzy

Trwa moda na kosmetyki DIY, czyli takie, które można samemu przygotować w domu. Naturalne peelingi są jednymi z tych najprostszych, a receptura jest tak nieskomplikowana, że z przygotowaniem poradzi sobie dosłownie każda naturalne peelingikobieta. Poza tym to jeden z najtańszych kosmetyków, a zarazem najbardziej potrzebnych do tego, by mieć zadbane ciało i gładką skórę. Poniżej kilka pomysłów na to jak zrobić peelingi naturalne w domu.

Naturalne peelingi do buzi

Świetna naturalnym peelingiem do twarzy jest ten, który przygotowuje się na bazie płatków owsianych. Do jego przygotowania trzeba użyć drobniutkich płatków, która zalewa się wrzątkiem i czeka aż namokną. Tak przygotowaną papką delikatnie masuje się twarz. Ten przepis podają sobie pocztą pantoflową kobiety, które mają problemy ze zmianami trądzikowymi, bo nie ma bardziej delikatnego peelingu mechanicznego aniżeli ten z płatków.

Peelingi naturalne na bazie kawy

Do ciała można stosować troszkę ostrzejszy peeling, na przykład ten na bazie fusów z kawy. Do jego przygotowania potrzebna jest zmielona kawa, oraz jakiś olejek do ciała lub oliwa z oliwek. Składniki trzeba ze sobą wymieszać i ewentualnie dodać coś, co poprawi zapach peelingu. Może to być kropelka aromaterapeutycznego olejku do masażu. Taki peeling jest stosunkowo mocny, jednak działa dużo bardziej delikatnie niż peelingi na bazie cukru, które również są dosyć popularne.