Woda kwiatowa – idealne rozwiązanie dla alergików

woda kwiatowaJeszcze do niedawna wody kwiatowe inaczej nazywane jako hydrolaty traktowano, jako produkt uboczny podczas produkcji olejków eterycznych. Ostatnio coraz częściej zajmują one sztandarowe miejsce w pielęgnacji skóry wielu kobiet. Mają one tą wyższość nad olejkami eterycznymi, że nie trzeba ich rozcieńczać, aby móc nakładać je bezpośrednio na skórę, a dodatkowo mają one delikatniejsze właściwości, co jest szczególnie ważne dla alergików.

Wiele współczesnych kremów zawiera w swoim składzie wody kwiatowe uzyskane z różnego rodzaju roślin. Jednak są to bardzo znikome ilości, a hydrolaty same w sobie również potrafią zdziałać cuda. Mają one przede wszystkim właściwości oczyszczające, tonizujące i normalizujące. Dzięki temu obojętne, czy stosowane do cery suchej czy tłustej potrafią pomóc, ułagodzić i ukoić nawet najbardziej problematyczną skórę. Należy tylko odpowiednio dobrać rodzaj wody i to, z jakiej rośliny jest uzyskiwana do własnych potrzeb.

Jest to również idealne rozwiązanie dla alergików. Podczas kiedy alergie na rożnego rodzaju chemie zawarte w kosmetykach mogą skutkować uczuleniem, tak woda kwiatowa jest idealnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wrażliwej cery. Dlatego warto przyjrzeć się, który hydrolat będzie najlepszy dla naszej skóry i będzie spełniał nasze potrzebny.