Kto i kiedy powinien używać hydrolatu z róży?

hydrolat różanyHydrolat różany to wspaniały produkt w 100% pochodzenia naturalnego. Pozyskuje się do poprzez destylację parową płatków róży damasceńskiej. Jest to proces, któremu poddaje się kwiaty, by wydobyć z nich substancje zapachowe, niezbędne na przykład do tworzenia wodnej bazy perfum.

Dla kogo hydrolat z kwiatów?

Hydrolat z róży to naturalny, nie uczulający produkt, który można z powodzeniem stosować bez względu na rodzaj cery czy indywidualne problemy ze skórą. Róża damasceńska jest bardzo ceniona ze względu na swoje właściwości kojące, antyseptyczne oraz wyjątkowy, błogi zapach. Zaleca się używanie takiego hydrolatu codziennie wieczorem po demakijażu, jako tonik i substancję odświeżająco-nawilżająco-kojącą przed snem dla osób z cerą:
-naczynkowa
-sucha
-tłustą
-trądzikową
-alergiczną
-podrażnioną
-dojrzałą

Wyjątkowy różany aromat

Kobiety kochają otaczać się pięknymi zapachami, a róża jest kwiatem znanym na całym świecie z tego, że wydziela olejki eteryczne o jednym z najpiękniejszych zapachów świata. Można używać hydrolatu z róży jako delikatnej mgiełki do ciała. Szczególnie polecany jest ten produkt na upalne miesiące letnie – nie wywołuje reakcji alergicznych ze słońcem, a pod wpływem temperatury nie zmienia się w zapach drażniący powonienie.