Ręcznie robione mydło naturalne

mydłaOd pewnego czasu obserwujemy wzrost zainteresowania produktami opartymi na naturalnych składnikach. Tendencja nie omija branży kosmetycznej. Niezmienną popularnością cieszy się szczególnie mydło ręcznie wytwarzane.

Mydła ręcznie wytwarzane – naturalnie i zdrowo

Mydło naturalne produkowane jest ręcznie, przy wykorzystaniu oryginalnych receptur opartych na naturalnych olejach. Oleje tego rodzaju nie zawierają sztucznych związków chemicznych, a dodatkowo wzbogacane są o eteryczne olejki wonne, bez konieczności wzmacniania zapachu chemicznymi dodatkami.

Wiele rodzajów na różne potrzeby

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów mydeł naturalnych.
Wśród produktów tego rodzaju dostępne jest między innymi mydło:
– kastylijskie
– marsylskie
– siarkowe
– borowinowe
– szare (potasowe)
– syryjskie

Jak rozpoznać produkt naturalny?

Przede wszystkim decyduje o tym ilość składników. Przymiotnik naturalne oznacza, że do jego produkcji użyto 4 lub 5 składników i ewentualnie wprowadzono dodatki takie jak olejki eteryczne lub naturalne barwniki. Im dłuższa lista składników tym większe prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z syntetykiem.
Drugim kryterium jest czas leżakowania. Musi on wynosić przynajmniej kilka tygodni. Gwarantuje to zbliżenie pH produktu do pH skóry człowieka, a to zapobiega podrażnieniom i jej wysuszeniu.